Jump to content

Տեսական քաղաքականություն


Recommended Posts

Տեսական քննարկում քաղաքականության և կուսակցությունների մասին` վտարանդի գրողներ Արմեն Մելիքյանի և Վահե Ավետյանի հետ (Շար 2):

Link to post
Share on other sites
Տեսական քննարկում քաղաքականության և կուսակցությունների մասին` վտարանդի գրողներ Արմեն Մելիքյանի և Վահե Ավետյանի հետ (Շար 2):

">

" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="640" height="385">

Не могли бы вы сообщить, что именно вы хотели сказать?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

-Հայ քաղաքական միտքը բնածի՞ն էր, թե արհեստածին վերջին 150 տարիներին:

-Նախացեղասպանական միջավայրը` անիշխանականությունից մինչև ազգայնականություն:

-Եվրոպական շարժումների արձագանքներն ու պետական քաղաքականությունների անդրադարձը հայկական շարժումների վրա:

-Օտար ուժերի շահերն ու ծրագրերը հայ իրականության մեջ:

-Մեր նոր պատմությունը վերարժևորելու անհրաժեշտությունը: Մաս Ա.

Հաղորդման մասնակիցներն են հայ վտարանդի գրողներ Վահե Ավետյանն ու Արմեն Մելիքյանը:

http://www.youtube.com/watch?v=y8sk6uM9FAM...player_embedded

Link to post
Share on other sites

Հայ քաղաքական միտքը բնածի՞ն է, թե արհեստածին: Մաս Բ:

-Օտար ուժերի ծրագրերի ներմուծումը հայ իրականության մեջ:

-Հայաստանը ԱՄՆ քաղաքականության զոհ` հայոց մեջ գործող խամաճիկների միջոցով:

-70-ամյա ներուժի սպառման ու ազգային աղետի պատասխանատուները:

-Ազգային դավաճանության մեղադրանք ԼՏՊ-ի, Վ. Մանուկյանի ու այլոց դեմ:

-Ղարաբաղյան շարժում, Անկախության բանակ—որոշ շերտերի վերլուծում:

-Տեղեկատվական պատերազմ ու Հայաստանի շահագործումը:

-Կրոնական պատերազմի միջոցով ԽՍՀՄ-ի կործանման քաղաքականությունն ու հետ-Խորհրդային աշխարհի գիշատումը:

-Պաշտպանողական քաղաքականությունը դարձել է ազգային նկարագիր:

-ԿԳԲ-ի ներքին խոհանոցն ու դերը:

-Հաղորդման մասնակիցներն են հայ վտարանդի գրողներ Վահե Ավետյանն ու Արմեն Մելիքյանը:

Link to post
Share on other sites
Не могли бы вы сообщить, что именно вы хотели сказать?

Уважаемый Админ, среди армян есть много загадочных людей, которые не боятся задавать вопросы и отвечать на них.

Как пахнет Солнце?

Какого цвета атом водорода?

Как выглядит квант?

Какой размер ноги у Бога?

Это прекрасно! Разнообразие во мнениях - путь к самопознанию!

Link to post
Share on other sites
Уважаемый Админ, среди армян есть много загадочных людей, которые не боятся задавать вопросы и отвечать на них.

Это прекрасно! Разнообразие во мнениях - путь к самопознанию!

Познание это интрумент с двухсторонним движением, через него можно познать также познающего.

Link to post
Share on other sites
Познание это интрумент с двухсторонним движением, через него можно познать также познающего.

Замечательная формулировка. Согласна.

Это ёмкое и многозначительное замечание можно было продолжить словами "...и меняет текущую реальность всех сторон, задействованных в процессе познания".

Казалось бы, что обьединяет этих трёх, совершенно не похожих друг на друга мужчин. Желание высказать своё возмущение жестокостью и вульгарностью глобальной политики? Ужас перед нечеловеческой подлостью и цинизмом спецслужб? Желание разобраться в прошлом, настоящем и будущем? Или просто поворчать и посплетничать?

Я действительно не знаю.

Мудрость приходит с годами. И когда эта мудрость приходит, большинство людей задаются вопросом: "А на фига эта мудрость мне сейчас? Мне нужна была мудрость в молодости, когда мы могли бы полностью воспользоваться её плодами. А сейчас, уже поздно". И вот, на закате своего пути, человек пытается что-то сказать, что-то сделать. Иногда это не получается, иногда выплёскивается в разные формы общественно-социальной активности. Бывает по разному: Анатолий Вассерман и Гагик Бегларян, Энрико Ферми и Гагик Царукян...

Link to post
Share on other sites
Казалось бы, что обьединяет этих трёх, совершенно не похожих друг на друга мужчин. Желание высказать своё возмущение жестокостью и вульгарностью глобальной политики? Ужас перед нечеловеческой подлостью и цинизмом спецслужб? Желание разобраться в прошлом, настоящем и будущем? Или просто поворчать и посплетничать?

Я действительно не знаю.

Нет не просто посплетничать и заинтересованные стороны там есть.

Мудрость приходит с годами. И когда эта мудрость приходит, большинство людей задаются вопросом: "А на фига эта мудрость мне сейчас? Мне нужна была мудрость

Зачем?

Link to post
Share on other sites
Нет не просто посплетничать и заинтересованные стороны там есть.

Ах вот какие они шалунишки.

Зачем?

Я думаю, мудрость нужна. Чтобы не было вот таких граждан, которые стали стариками, но мозгами остлись на уровне 12-летнего карманника:

Link to post
Share on other sites

Հայ քաղաքական միտքը բնածի՞ն է, թե արհեստածին: Մաս 3:

-Մասոնական դավադրություն Հայաստանում: Ռուսաստան-ԿԳԲ-Մասոնականություն: Մասոնների մասնակցությունը հայ վտարանդի գրողների դեմ դավադրության մեջ: Արտաքին ազդեցությունների խնդիրը Հայաստանում:

-Մասոնների նկատմամբ հարաբերությունների վերանայում միմիայն հայկական ցեղասպանության մեջ նրանց ունեցած դերի նրանց կողմից ընդունումից, ներողություն խնդրելուց և հայ ազգին համապատասխան հատուցում կատարելուց հետո:

-Քրիստոնեական հոսանքների Հայաստան ներխուժման խնդիրը: Թալիբանյան քրիստոնեության արմատավորումը Հայաստանում:

-Մասոնականության առանձնահատկությունները Սփյուռքում և Հայաստանում: Քաղաքական և տնտեսական գաղութատիրության դրսևորում:

-Մասոնների առկայությունը Հայ հեղափոխական դաշնակցության մեջ:

-Կրոնների ենթահողը` մահվան դեմ պայքար:

-Մասոնների ապագաղտնիացման նախապայման: Մասոնականության պատասխանատվությունը իր մեջ տեղակայված գործակալների բացահայտման մեջ: Դաշնակցության և Համազգայինի պատասխանատվությունը:

Հաղորդման մասնակիցներն են հայ վտարանդի գրողներ Վահե Ավետյանն ու Արմեն Մելիքյանը:

Link to post
Share on other sites
... на закате своего пути, человек пытается что-то сказать, что-то сделать. ..

При этом чем более человек остался далек от мудрости, тем более назойдливые и безапелляционые формы подобные попытки принимают.

Что невольно вызывает желание ускорить его закат...

Link to post
Share on other sites
При этом чем более человек остался далек от мудрости, тем более назойдливые и безапелляционые формы подобные попытки принимают.

Что невольно вызывает желание ускорить его закат...

Армения сохранилась милостью Порхатых Большевицких Казаков.:)

Не знаю, что хотят сказать эти товарищи. У меня никогда не хватает терпения прослушать всё.

Ты очень метко и точно охарактеризовал ментальность армян, когда рассказал анекдот про гестаповца, который собирается расстрелять обедающего армянского пленного, а тот никак не может поверить, что на свете существуют злые люди, способные застрелить кушающего человека.

Неадекватность оценки реальности и попытка спроецировать свою внутреннюю ментальность на внешний мир - вот одна из слабостей армян.

НЕЗЛОБНОСТЬ в человеке, всегда раздражает, особенно таких воинственных в бытовой жизни народов как Русские, Турки, Англичане.

90% армян в мире - это русские шпионы. это очень мерзко. не уметь за себя постоять, а довериться маме Розе.

А Россия поступила с армянами как ГНИДА.

Нужны детали? Нет? Маньяк, тихо продающий на органы якобы спасённого им ребёнка, разве не ГНИДА?

Вся история отношений России с армянами, это история шантажа, угроз и попрекания хлебом.

Но армяне не имеют право критиковать Россию. Для этого нужно многое изменить в мозгах.

А на последок ... маленький анекдот:

В семье было двое детей — один пессимист, а другой оптимист. Приближается новый год. Решили их родители «уровнять», ну чтобы не такие крайности были, и приготовили подарки: пессимисту лошадку, а оптимисту кучу конского навоза. Утром дети просыпаются…

Пессимист: — Hyyy, лошадкааа… Маленькая, а я хотел большую… коричневая, а я хотел серую в яблоках… Деpевяннаааяяяя, а я хотел живyyyюююю…

Оптимист: — А y меня ЖИВАЯ! Только УБЕЖАЛА!

Link to post
Share on other sites
...В семье было двое детей — один пессимист, а другой оптимист...

А семья-то на редкость армянская: не ценит то реальное, что дается, а от дерьма абстрагируется фантазиями.

O sancta simplicitas! Помнишь историю, что "приключилась" с Яном Гусом?

Дорогая Toffel, от наивности до злодейства - один шаг.

Ты очень метко и точно охарактеризовал ментальность армян, когда рассказал анекдот про гестаповца, который собирается расстрелять обедающего армянского пленного, а тот никак не может поверить, что на свете существуют злые люди, способные застрелить кушающего человека.

Неадекватность оценки реальности и попытка спроецировать свою внутреннюю ментальность на внешний мир - вот одна из слабостей армян.

НЕЗЛОБНОСТЬ в человеке, всегда раздражает, особенно таких воинственных в бытовой жизни народов как Русские, Турки, Англичане.

"Неадекватность оценки реальности" - это да.

А вот с "проекцией своей ментальности..." - здесь не все столь однозначно.

Может армянин в принципе "застрелить кушающего человека"? Да, может. Даже если будет психологически трудно - найдет "моральные основания" и застрелит. В этом-то и дело! Глупость - это когда сам устанавливаешь для себя некие "моральные нормы", которым оказываешься не способен следовать на деле. Вдвойне глупо, когда полагаешь, что другие окажутся лучше тебя в этом плане.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Вы нарушаете правила форума злоупотребляя жирным шрифтом, увеличенным размером шрифта и постя несколько сообщений подряд без сообщений со стороны других юзеров. Последние сообщения удалены.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ի՞նչ է կատարվում Հայաստանում: Ինչո՞ւ են մեծ պետությունները շահագրգռված: (Շար. 2)

Նաև` Ովքե՞ր վաճառեցին Հայաստանը Ռուսաստանին:

Edited by Adabas
Link to post
Share on other sites

Արևմտյան քաղաքականության շերտեր Հայաստանի նկատմամբ.

1970-1990` Հայերը ներքաշել Խորհրդային միությունը փլուզելու գործում

1990-2010+ Ա. Հայաստանը վերածել հուդա-քրիստոնեական ֆորպոստի, Բ. Անդունդ ստեղծել իսլամական աշխարհի և Հայաստանի միջև, արևելքի և

Հայաստանի միջև: Գ. Հայաստանի քրիստոնեացումով և հուդաքրիստոնեացումով` խրամատ և բախում ստեղծել իսլամական քաղաքակրթության հետ:

--Հայկական քաղաքական հայեցակետի մշակման առանցքային խնդիրներ

--Մարդ-մարդու նկատմամբ վերաբերմունքը հիմնակետ քաղաքակրթությունների մերձեցման գործում:

--Քաղաքակրթական արևելման փոփոխության անհրաժեշտության քննարկում արևելքի հետ. Արաբական աշխարհ, Հնդկաստան, Չինաստան:

--Հնդկաստանի գործոնի կարևորությունը: Տնտեսական և քաղաքական գործոն: Քաղաքակրթական գործոն` հին հայկական քաղաքակրթության վերականգման խնդիրը համեմատական բանասիրության լույսի ներքո: Հին հնդկական գրականություն. վետաներ, ուբանիշատներ, ևն. Մեր կորուսյալ բեկորների փնտռտուք:

--Ո՞րն է գերակա. երկու քաղաքակրթությունների տարբերությունը սիրո խնդրի նկատմամբ: Սիրո գաղափարի բուդդիստական հիմքերը. ավելի մեծ հարգանք կյանքի նկատմամբ քան քրիստոնեության մեջ:

--Ամերիկան` կենդանիների սպանդանոց` հուդաքրիստոնեական սիրո համակարգի դրսևորում: Կենդանիների նկատմամբ վայրենությունը հանգեցնում է մարդկանց նկատմամբ վայրագության:

--Աշխարհում վայրագությունը վերացնելու հիմնակարգ: Մարդկանց և կենդանիների փոխհարաբերության խնդիրը:

--Ազգովին դուրս գալ Երուսաղեմ գնացող հուդա-քրիստոնեական գնացքից` ցեղային ստորադաս կուռքի գերիշխանությունից:

--Հայկական նոր ու բարձր քաղաքակրթութուն ստեղծելու մասին քննարկում:

--Ազգային զարգացման ճանապարհ: Ապագա հայ կրոնի և քաղաքակրթությունն ստեղծելու մոտեցումներ:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

--Հետընտրական զարգացումներ:

--Միջազգային օրենք, սովորութենական ընթացակարգեր` քաղաքական և իրավական մոտեցումներ հետընտրական գործընթացների մասին:

--Դաշնակցության դիրքորոշման մասին` 2008 և 2013:

Link to post
Share on other sites

Իսկ ո՞ւմ ձայներն է գողացել Րաֆֆին: Արմեն Մելիքյանը` վտարանդի գրող, «Հայ կրոնի հեղափոխություն» կրոնադաստիարակչական շարժման հիմնադիր, մեկնաբանում է:

--Հետընտրական զարգացումներ: Շոու մի մարդով: «Աստվածաշունչ»-«կաթողիկոս»-«իմ դիակի վրայով»...

--Սրված իրավիճակ` հղի վտանգներով:

--Ի՞նչ գործոնների միջոցով հայտնվեց Ր. Հովհաննիսյանը իր ներկա դերում:

--Ինչո՞ւ չի ձևավորվում համատեղ ընդդիմադիր շարժում:

--Ապագա Հայաստանի տարբեր և անհամատեղելի տեսլականներ:

--Նախընտրական խաղերի հետևանքները ապագա Հայաստանի կրոնա-քաղաքական դաշտի ձևավորման մեջ:

--Հայաստանին սպասվում է հուդա-քրիստոնեական ստրկատիրություն` հանձինս ՀՀ նախագահի պաշտոնին հավակնորդ թեկնածուների արժեհամակարգի:

--Ազգային առաջնահերթություններ և ժողովրդային շարժման կապակցությամբ կողմնորոշվելու անհետաձգելի անհրաժեշտություն:

--Միջպետակսն խնդիրներ:

--Այլ հարցեր:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...