Jump to content

Recommended Posts

lsi <hayuhi> kases vortexic es ? uxaki tesnenq irar mi bajak surj xmenq, u aveli lav irar khaskananq indz tvuma, mekel shaat anhamest harc qani tarekan es? :/

ev es chaseci vor stex sax tshnaminer en, es aseci vor orinak du shat qich ban es haskanum u uzum es inch vor ban indz apacuces, evs mek tulutyun hay azgi mich ;););););)

:lol: :lol:

aprum em Belgiaum heto? ;)

tariqs chimanaq el klini. el anketa ka lracnelu? :/

surtjn el dzer gaxabarakicneri het kxmeq , u ban khaskacneq .......de duq shaaaaat haskacox eq ,:/

apacuceln el duq arden inqnerd dzez apacucecqi verjacriq , mi qani angam el vor krkneq arden lriv 100 % kapacucveq

Link to post
Share on other sites

)))) vochinch ashxarhe klora, es el belgiayic em :D

es dzez xostanum em vor irar ktesnenq :rolleyes: isk tariqnel dzer 19-20 ameeeenaashate )))

u mi angam el asem

Mi viravorveq vor vorosh baner cheq haskanum, jamanaki het indz tvuma klucvi probleme :D

:/ ashxare klora vorosh mardkanc gluxn el qarakusi

Link to post
Share on other sites

:/ ashxare klora vorosh mardkanc gluxn el qarakusi

Ev im karzikov du gites vor belgiaum chat kich en normal krtutyun stazaz mardik , voronziz chat chatere , nuynisk xoselu zev el chunen , tak chto eto norutyun chi . Jizn takaya , i mi daljni smiritza .

Link to post
Share on other sites

Слушай BAYEC IZ ASALA ты тут уже 2 страницы пишешь и пишешь...но толком ничего и не написал...сначала ты предлагал мстить за армян, тоесть заниматься самосудом....потом ты предлагал открыть школы...спортшколы ...итд...в остальных постах ты начал доказывать всем свою патриотичность....в конце ты признался, что живешь в далёкой Бельгии.

Так что ты сначала опредились что тебе конкретно нужно....и уже потом занимайся нравоучениями

Link to post
Share on other sites

u duq dzez hamarum eq hayrenaser????????????????????????? yes hima amotic getinnem mtnum vor dzer pes mardik kan dzer mtacelakerpov, ete etqan harenaser eq heriiiiiiiiiiqqqaaaaa qnadateq hayerin, aveli lava mi gorcov zbaxveq aveli ogtakar, qan amen or nstaci tv i deme nayel u asel yaxq eli hayere! dzer mech mi katil hayrenasirutyun chka !!!

evropayi masin el es inqs evropayum, u hamenayn deps mer hayere eli porcum en amen inchel anel voch te <mi qanisi pes> nstac xosaaaaaaaaan u xosaaaaaan !!!!

:yes: Ponchik jan , huys unem kerac xmac txa es, hima asem te yes inch em anum xoselu poxaren!!!

Yes yerku angam Germania em yexel 1993 ashnane 4 amsov yev sksac 1995-1998 емуку! Aprel em arajin angan Hamburgum isk yerkrord angam 40 Hannoveric harav! Bolor saxoniayi haymere angir em hishum, yev hech chem hishum vor mi haymum hayere irar het kiselu ban chunenayin, eti du el lav gites, getine mtnel petk chi, hamozvac em vor ches el karox mtnel!!! :yes: Hima yes amusnacac em unem 5 tarekan txa vore cnvela israelum, yes estex arden 7 taria aprum em!!! Mer kaxakum 2 entanik hay ka voronc yes endamene 2 taria chanachum em, irenc kanayk el hayer chen yete glxi es enknum, hetevapes irenc yerexanere xosum en ivrit kam lavaguyn depkum ktrtvac ruseren! Im txan xosuma makur hayeren yev artasanum, haykakan akcentov xosuma ruseren, yes im knojnel em sovorecrel hayeren, du karox es уелфт ифт anel aranc hayi yeres tesnelu etkan tari? mshakuytin dem chem, bayc uxxaki inch mshakuyti nor dzev piti stexces yerb texi hayere da shat vaxuc arden arel en, yerevi amenalav mshakuyte na klini vor enpes anek , yerb meronc berum en odanavakayanic yerevan chanaparhelu texi ashxatoxnere imanalov vor hay es chasen ARMENISH---ZAP-ZARAP! Yev тьфт forumner mtneluc el nrank ovker inch-inch patcharnerov hasel en papageli asenk germanakan reisepasin mnacacin chasen NRANK!!! Lav kyankic voch meke тьфт arkacner man chi galis, chnayac kan takankner, hamadzayn em!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Celovek vsego lish predlojil svou ideu, xochet sdelat xot’ chto-to dlia svoego naroda v otlichae ot nekotorix, kotorue tolko i dumaut kak pobolshe zarabotat deneg i kupit pokruche mashinu ili kotorie kak vi tolko mijete osujdat’ svoix je. Vi takie ogranichennie, chto daje pristali k ego niknamu. Net chtob podderjat’ xotia bi slovom, xotia bi moralno, a vi vse stali napadat’ na nego kak na vraga nacii. Potom i tut nekotorie “visokointellektualnie” ludi govoriat pro to, kak nekotorie armiane sami je svoim problemi sozdaut, a na sebia so storoni ne smotrite, sami je svoix unijaete i vismeivaete. Tut iz vas kto-to napisal viskazivanie Njdeh, ya ne dumau chto celovek kotori chital Njdeh mojet vismeivat molodogo patriota. Boici iz ASALA, ARA i drugix toje bili takimi goriachimi molodimi patriotami i to chto bolshinstvo evropeiskix stran priznali Genocid I obratili vnimanie na Armyanski Vopros v obshem, eto ix zasluga. Lichno ya shitau chto nujno podderjivat svoix vo vsex xoroshix nachinaniax. tolko obedinivshis’ i podderjivaya drug druga na vsex urovnyax, i na ulichnom toje, nasha molodej obshimi usiliami mojet dobitsa celei svoego naroda.

PS 2 BOEC IZ ASALA. Brat napishi na [email protected] ili v fedayi.ru v kontaktax, poobshaemsa.

Link to post
Share on other sites

Եթե իսկապես վճռական եք, ուզում եք գործ անել, կապնվեք հետս անմիջապես, օր առաջ հավաքվենք Սթոքհոլմում զրույցի։Բոլորիդ կապահովեմ քնելու տեղով ու կկիսեմ հետներդ հանապազօրյաս:

www.vaheavetian.org

www.vernatun.org

Վահե

Կարող եք անել ձեր առաջարկությունները, բայց խոսեք հստակ և մի ցինիկացրեք հայրենիքին ծառայելու թեման, եթե իսկապես զինվորականներ եք։

Edited by Vahe Avetian
Link to post
Share on other sites

Кто думает о последствиях не может быть храбрым!!!

Глаз боязлив, рука храбра.!!!

Xrabrim naverno mojet i bit, no eshchjo i kruglim idiotom odnovremenno.

Ja takix navidalsja xrabrix, ot nix bolshe bed, chem polzi. Na mnogo bolshe polzi ot disciplinirovannix, xorosho odetix, obutix, xorosho obuchannix soldat, ne xrabrix, net, sovershenno,

a prosto objazannix v svoix professionalnix kachestvax grajdan,

ktorie prokhodjat obshestvennuju slujbu.

Kogda mi sozdajom iskustvennix idolov xrabrosti, odnovremenno podsoznatelno unijaem naciu, potomu chto po srovneniju s redkimi xrabrimi, ostalnie okazivajutsja trusami.

Eto pogubnaja praktika.

Nam ne nujni xrabrie lichnosti. Nam nujna xrabraja nacia.

A pervij priznak xrabrosti nacii, ete terpimost i revnostno berejnooe otnoshenie k svobode slova lichnosti.

Sirov,

vahe

Edited by Vahe Avetian
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...