Jump to content

Артур Багдасарян


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Кончно, он же не за Левона, он же таканк... :lol: Однако таканки ведь тоже люди :huh: Противоречие выходит...

Нет Гарегин джан ты ошибаешся,вопрос не в том,чтобы быть за левона,а в принцыпах.

Link to post
Share on other sites
Нет Гарегин джан ты ошибаешся,вопрос не в том,чтобы быть за левона,а в принцыпах.
В каких? Быть против всех и против всего, выходить на улицы и грабить магазины? Власть можно улучшить лишь изнутри! А революции... это и есть дело предателей - только слепой не знает, кому нужно было пришествие ЛТП.
Link to post
Share on other sites
В каких? Быть против всех и против всего, выходить на улицы и грабить магазины? Власть можно улучшить лишь изнутри! А революции... это и есть дело предателей - только слепой не знает, кому нужно было пришествие ЛТП.

Գարեգին ջան արի վերջացնենք...ոնց ուզում ես հասկացի...ու երբեք մի դատի այնպես,որ ղարաբաղյան "կլան"ին չսիրելը,նշանակումա չսիրել Արցախցիներին:Ես համենայն դեպս քո մասին իմ կարծիքը չեմ փոխել...իզուր մի փորձիր...

Link to post
Share on other sites
Власть можно улучшить лишь изнутри!

:up:

Вот и АРФ решилась на коалицию с СС!

А остальные будут долго барахтаться и строить из себя обиженников.

Link to post
Share on other sites

:up:

Вот и АРФ решилась на коалицию с СС!

А остальные будут долго барахтаться и строить из себя обиженников.

Желаую тебе быть похожим на Багдасаряна,а пусть мы будем обижниками как ты думаешь. :lol:

Link to post
Share on other sites
Желаую тебе быть похожим на Багдасаряна

Спасибо конечно. Но у всех свой путь.

Не могу сказать ничего ниплохо ни хорошего про Багдасаряна.

Время покажет, сольется ли он с властью или будет работать над её улучшением.

Хотя "Власть можно улучшить лишь изнутри!"

а пусть мы будем обижниками как ты думаешь

Я вас так не называл, вы сами себя...дело ваше

Хотя я имел ввиду полит партии и маргиналов типа Багдасарян.

Edited by "Pacifist"
Link to post
Share on other sites
ու երբեք մի դատի այնպես,որ ղարաբաղյան "կլան"ին չսիրելը,նշանակումա չսիրել Արցախցիներին:Ես համենայն դեպս քո մասին իմ կարծիքը չեմ փոխել...իզուր մի փորձիր...
Artsakhcineri harc@ es chem bardzacrel... Klanin chsirelu mekhq chi, da amen mardu gorcn e, chen sirum - uremn patchar ka. Bayc... LTP-i koghmic linel - da urish harc e, nuyn dzevi et 20% miana Alievin ev ir ognutyanb azatvi Artsakhi "klanic".

Im kartzik@ qo masin el chi pokhvel ev chi el pokhvi - es kez hargum em, ev chem uzum havatal, vor du davachan Levoni koghmic es...

Link to post
Share on other sites
Artsakhcineri harc@ es chem bardzacrel... Klanin chsirelu mekhq chi, da amen mardu gorcn e, chen sirum - uremn patchar ka. Bayc... LTP-i koghmic linel - da urish harc e, nuyn dzevi et 20% miana Alievin ev ir ognutyanb azatvi Artsakhi "klanic".

Im kartzik@ qo masin el chi pokhvel ev chi el pokhvi - es kez hargum em, ev chem uzum havatal, vor du davachan Levoni koghmic es...

Es voch davachan levoni koxmic em,voch em mardaspan serji kam roberti koxmic:Es uzum em Hayastany lav lini,vor bolor panduxtnery het veradarnan Garegin jan:

Link to post
Share on other sites
ԱՏՈՒՄ ԵՄ

Ատում եմ ձյունը՝

Թե նա տեղում է ամառվա կեսին,

Եվ մահն եմ ատում՝

Թե հյուր է գալիս աղջըկատեսին,

Մահից ոչ պակաս՝

Եվ այն քողարկված մենատնտեսին,-

Նրան ու նրա՜նց,

Ովքեր ուրիշի շեն տունն են քանդում՝

Իրենց պետք եկած գերանի համար,

Ովքեր ուրիշի ծառերն են ջարդում՝

Մի բուռ չհասած ծիրանի համար.

Ովքեր համայնքի ծովից են խոսում,

Բայց դեպի իրենց լճակն են հոսում...

Ատում եմ նաև այն խելոք սուսիկ-փուսիկությունը,

Որտեղ դջվար է տարբերել անգամ երեսն աստառից,

Եվ այն հարկադի'ր, ոչ թե ի ծնե կուզիկությունը,

Որ ստացվում է... ցած առաստաղից:

Ատում եմ նաև այն նեղ կոշիկը,

Որ աքցանի պես ոտքերդ է բռնում,

Իսկ հոգուդ վրա կոշտուկ է դառնում...

Ա'յն գործն եմ ատում,

Որ ոչ թե գործ է, այլ ծանր հանցանք,

Ա'յն փորձն եմ ատում,

Որ մարդկանց գլխին դառնում է փորձանք,

Ա'յն դավանանքը,

Որ վերջ ի վերջո փոխվում է դավի,

Գլխացավանքը,

Որ փոխարկվում է սուր գլխացավի...

Խավարն եմ ատում, եթե խավարում

Ո'չ միտք է ծնվում, և ո'չ էլ զավակ:

Եվ լույսն եմ ատում, թեկուզև պայծառ,

Թե չի հանդուրժում մինչև իսկ շվաք...

Ի՞նչ խոսքեր ասեմ այն ձեռագըրին,

Որ չի հասկացվում, բայց կարդացվում է:

Ասե՞մ, թե խղճամ այն տարեգըրին,

Որ նյութ է սարքում,

Ոչ թե հավաքում:

Խղճա՞մ, թե ատեմ այն տարագըրին,

Որ միշտ ապրում է... իր հայրենիքում...

Թու՜հ, ինչքա՜ն բան կա կյանքում ատելի,-

Ես չգիտեի...

Paruyr Sevak

Link to post
Share on other sites

Armenia jan inch principi masin e xosqy erb erkiry qandvum e?

Nexacts demq ynduner, honqery kiter i lavaguyn depqum gnar mi ankyunum nster?

Te inqn el mi erkati ktor vercner, erakanery uracner u "hogin paravorer haxtanaknerov" sepakan petutyan nkatmamb?

Artur Baghdasaryany shat chisht varvec u chisht pahin.

Nran es ir mardkayin hatkutyunnerov gnahatum em, vorpes aktiv komeritakan (aysniqn mardu ev kapiki aranqum), bayc ays pahin shat chisht voroshum kayacrec u qaxaqaciakn paterazmi vtangy heracrec.

Link to post
Share on other sites

С Артуром и Вааном изначально все было ясно (только зачем они давали такие уничижительные оценки этим "выборам"?). А вот мне интересно, Вазген Манукян станет коллаборационистом или все-таки сохранит свое человеческое достоинство? В принципе, политик мною уважаемый. Если бы не ЛТП со своими шавками Сержиком, Ваником, Робиком и проч., он в 1996-ом стал бы президентом и еще неизвестно какой Армения была бы сегодня.

Link to post
Share on other sites

Ессентуки, вам так не хочется, чтобы уважаемые вами (да и всеми) люди были в руководстве Армении? Ну конечно, а то сложно будет постоянно критиковать...

Среди "шавок" я не вижу имени "Вазген Саркисян" - ведь именно он был единственным и неповторимым руководителем избиений, наряду с Вано Сирадегяном. Если вы увидите полный план записи Сирадегяновских откровений - вы увидите смеющегося там Спарапета (кстати, кадры есть на ютюбе).Что же касается "Сержиков"..., Черт возьми, не знаю вашего имени, чтобы вас тоже назвать с этим суффиксом "ик"... , я прекрасно знаю, что тогда не он был руководителем Левонакановских побоев... Среди всех Левоновских людей он был самым чистым человеком, те, кто знал тогда власть в лицо, имеют понятия об этом.

Edited by Garegin
Link to post
Share on other sites

Уважаемые всеми? :lol: Протри глаза, просмотри хотя бы форум...

Вазген тоже участвовал в этом позоре, просто о мертвых я плохо не говорю. Что касается СержИКа (так по свидетельству о рождении - как и его брат СашИК), то, в отличии от тебя, я в 1996-ом году проживал в Армении и прекрасно помню его (и Робикино, кстати) выступление по телевизору сразу после "выборов", где он грозился "пасть порвать" всем, кто против ЛТП.

Что касается его чистоты - это ты не в том разделе написал, тебе надо в раздел "Юмор". Потому что быть одним из основных костоломов у ЛТП и оставаться чистым - это анекдот.

Link to post
Share on other sites

Во-первых, на этом форуме я лишь от нескольких людей слышал что-либо плохое в отношении Вазгена Манукяна.

Во-вторых: верить тебе на слово я не буду. "Порвать пасть" - это лишь твои эмоции - те же, с которыми ты так яро защищал теорию проигрыша Крамника по заказу Саркисяна.

Насчет юмора - туда как раз пора тебе зайти и рассказать анекдоты, как Серж Саркисян платит всем деньги чтобы Ароняну проигрывали. Незабудь рассказать про купленную олимпиаду в Турине, про подкупленные чемпионаты мира по фишеровским шахматам - все это предвыборная кампания. :lol:

Link to post
Share on other sites

Специально для Гарегина 26.09.1996

ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆ. - Այսօր Հայաստանի պատմության մեջ խայտառակվեցինք, որովհետեւ հայերը կրակեցին հայերի վրա: Խայտառակվեցինք մի խումբ բախտախնդիրների իշխանատենչության պատճառով: Խայտառակվեցինք, որովհետեւ մի խումբ մարդիկ ամեն գնով ցանկանում են ունենալ իշխանություն, բայց, փառք Աստծո, այս խայտառակությունը արյունահեղության չվերածվեց` միայն ու միայն հանրապետության նախագահի սառնասիրտ կեցվածքի պատճառով:

Ես հաստատում եմ լրատվական գործակալությունների այն հաղորդագրությունը, որ Ազգային ժողովի շենքը պաշտպանում էր նաեւ ազգային անվտանգության նախարարության հատուկ ջոկատը եւ այդ ջոկատը բարեխղճությամբ կատարեց հանրապետության նախագահի հրամանը: Բոլորիս քաջ հայտնի է, որ նրանք տիրապետում են զենքին, ու եթե լիներ հրաման, անպայման կլիներ արյունահեղություն: Ինչպես զարգացան դեպքերը. ես կարող եմ մի երկու խոսքով ասել. մոտ 10-15 հազար մարդ, որ հավաքվել էին հանրահավաքի, նախօրոք պատրաստված լինելով լուրերով, սադրանքներով, Վազգեն Մանուկյանի կոչով շարունակեցին դեպի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նստավայր, որը, ինչպես գիտենք, ԱԺ շենքն է: Վերջին խոսքերը, որ լսել են հանրահավաքի մասնակիցները, հետեւյալն էր` հիմա շարժվում ենք դեպի ԿԸՀ, եթե մեզ ներս չթողնեն` այնտեղ ինչ-որ բաներ պարզելու, ապա մենք ուժով ներս կմտնենք:

Այստեղ մենք ոչ մի սարսափելի բան չենք տեսնում, երբ մի խումբ պատգամավորներ մտնում են ԿԸՀ շենք, գրասենյակ, այդպես տեղի ունեցավ եւ երեկ, բայց այսօր արդեն պարզվեց, որ նպատակը ոչ թե հանդիպելն էր ԿԸՀ նախագահի հետ, այլ պատրաստվում էր, այսպես ասած, արյունահեղություն, պատրաստվում էր պետական հեղաշրջում: Երբ Ռուբեն Հակոբյանը, Սեյրան Ավագյանը, Շավարշ Քոչարյանը Վազգեն Մանուկյանի գլխավորությամբ մտան ԿԸՀ շենք, արդեն ժողովրդի մեջ լուրեր էին շրջում, թե նրանց պիտի ձերբակալեն, եւ պատրաստ եղեք, որպեսզի ազատենք մեր նախագահ Վազգեն Մանուկյանին:

Համարյա բոլորի մոտ կային երկաթյա ձողեր, փայտեր, եւ արդեն ժամը 19:15-ին հայտարարվոց, որ եթե Վ.Մանուկյանը դուրս չգա շենքից, ապա մենք կգրոհենք շենքը: Վազգեն Մանուկյանը, բնական է, այդ ժամին շենքից դուրս չեկավ, եւ արդեն նախապատրաստված ամբոխը սկսեց հարձակումը ԱԺ շենքի վրա: Այսօր ուշ երեկոյան դուք հնարավորություն ունեցաք դիտելու այս պահը, թե ինչպես էին զինորները իրենց պահում, եւ ինչպես էր ամբոխը ջարդում պարիսպները: Եվ ես չեմ կարող չասել, որ պատգամավոր Արշակ Սադոյանը, մի խումբ խուժանի գլխավորությամբ ներս մտավ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանի գրասենյակը եւ լկտիաբար ասաց` սրանք են, վերցրեք: Եւ նորմալ մարդու ուղեղի մեջ չի կարող տեղավորվել, որ ԱԺ նախագահին կամ նրա տեղակալին այս ամբոխի միջով ծեծելով, ծանակելով գողացան, հասցրին ինչ-որ մի նկուղ, որտեղ արդեն գտնվում էր Աշոտ Մանուչարյանը: Եվ նա տեսնելով ԱԺ նախագահին, որ արնաքամ է լինում, բժիշկների պնդմամբ նրան տարան հիվանդանոց:

Ես կարծում եմ, որ ոչ միայն ժողովրդի այն մասը, որ քվեարկել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի օգտին, այլ նաեւ ամբողջ ժողովուրդը կդատապարտի այս մի խումբ դավաճաններին, այդ մի խումբ հանցագործների արարքը, եւ վստահեցնում եմ, որ այն մարդիկ, ովքեր կատարել են այդ հանցագործությունը, անպայման պատասխանության կենթարկվեն: Այստեղ ես ուզում եմ ավելացնել նաեւ այն մասին, որ թե՛ երեկ, թե՛ այսօր այս հանրահավաքի մասնակիցների շրջանում տարածել էին այն լուրը, որ իշխանությունները պատրաստվւմ են ձերբակալել, պատժել այն մարդկանց, ովքեր եղել են Վազգեն Մանուկյանի ընտրական շտաբի անդամներ եւ նույնիսկ այն մարդկանց, ովքեր քվեարկել են Վ.Մանուկյանի օգտին: Ես կարծում եմ, որ բոլորս հասկանում ենք այդ լուրերի անհեթեթությունը, եւ վստահ եմ, որ ոչ մեկի մոտ այդպիսի կասկած չի առաջանում, եւ ուզում եմ նշել նաեւ, որ հանրահավաքի այն մասնակիցները, ովքեր քրեական հանցագործություն չեն կատարել, նրանք, բանական է, չեն պատժվի:

http://vazgenmanukyan.am/index.php?id=725&...3&menu2=125

Те же слова, те же методы, те же люди...

Link to post
Share on other sites
Среди всех Левоновских людей он был самым чистым человеком, те, кто знал тогда власть в лицо, имеют понятия об этом.

Ну конечно, только "самый чистый" человек может 15 лет оставаться в высших эшелонах власти в такой стране как Армения, при этом по пути он предавал, а порой и физически уничтожал своих соратников.

Edited by Toronto
Link to post
Share on other sites
Во-первых, на этом форуме я лишь от нескольких людей слышал что-либо плохое в отношении Вазгена Манукяна.

Во-вторых: верить тебе на слово я не буду. "Порвать пасть" - это лишь твои эмоции - те же, с которыми ты так яро защищал теорию проигрыша Крамника по заказу Саркисяна.

Насчет юмора - туда как раз пора тебе зайти и рассказать анекдоты, как Серж Саркисян платит всем деньги чтобы Ароняну проигрывали. Незабудь рассказать про купленную олимпиаду в Турине, про подкупленные чемпионаты мира по фишеровским шахматам - все это предвыборная кампания. :lol:

По другому ответить ты не мог, как всегда, перевод стрелок, что лишний раз подтверждает не только слабость твоих аргументов, но и то, что диспутер ты слабенький и, более того, некорректный.

Ну что ж, продолжай постить свои данные от бабушки Айкануш и не доверять свидетельствам очевидцев.

Link to post
Share on other sites
Ну что ж, продолжай постить свои данные от бабушки Айкануш и не доверять свидетельствам очевидцев.
А чем ты отличаешься от бабушки Айкануш? Фактов от тебя никогда не приходилось читать... Насчет твоего "очевидства" я очень сильно сомневаюсь, ты набиваешь себе цену, но верить тебе не буду и не собираюсь... Настоящие очевидцы, которых я знаю говорят совершенно по-другому.

Кстати, о Вазгене Манукяне... Почему он промолчал, когда Игоря Мурадяна оттеснил ЛТП? А ведь Игорь был и есть один из самых честных людей в армянской политике... Не так-то легко не подчинятся начальству, оказывается...

А у тебя - только догадки, и не более... Эти догадки на протяжении моего с тобой общения не раз и не два опровергались... Привести ссылки? Опять про стрелки заговоришь...

Edited by Garegin
Link to post
Share on other sites
Насчет твоего "очевидства" я очень сильно сомневаюсь, ты набиваешь себе цену, но верить тебе не буду и не собираюсь... Настоящие очевидцы, которых я знаю говорят совершенно по-другому.

Есть в форуме "настоящие очевидцы", кто был в Ереване вечером на следующий день после "выборов" 1996-го года и видел по телевизору выступления СС, BC и РК с угрозами в адрес тех, кто ставит под сомнение победу ЛТП? Подтвердите этому товарищу, пожалуйста, а то в Москве армянские каналы не транслируются, а мне, в то время ереванцу, он не верит.

Хотя, как я давно понял, поиск истины для этого товарища - дело последнее. И любой подтвердивший это автоматически превратится в "ненастоящего очевидца".

И еще, если бы я, как ты говоришь, набивал себе цену (странный способ "набивания цены" - пересказ увиденного собственными глазами), то мог бы привести другие, менее публичные факты, однако, по определенным причинам не считаю себе вправе делать этого.

Последнее. Насчет Вазгена Манукяна. Спроси его сам, мне-то откуда знать. Кроме того, было похоже на то, что Игорь Мурадян сам отстранился. Во всяком случае, об этом мне говорил Ваче Саруханян (ереванцы должны его помнить).

Edited by Ессентуки
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...