Jump to content

Israel’s War On Lebanon


Recommended Posts

Այս թեման նվիրված է լիբանանահայության ճգնաժամին: Լիբանանի հայությունը մեր վերջին խարիսխներից մեկն է Մերձավոր Արևելքում: Իսրայելի բռնարարքները Լիբանանում մեծ վտանգ են ներկայացնում հայ բնակչության պահպանմանը Արևմտյան Հայաստանին կից այս փոքրիկ կղզյակում: Լիբանանը Սփյուռքի ամենակարևոր հանգրվանն է, և այն կորցնելը ճակատագրական հետևանքներ կարող է ունենալ մեր ազգի համար:

Լիբանանում գործող հայկական երեք քաղաքական կուսակցությունները, կրոնական առաջնորդները (Առաքելական Եկեղեցու, Հայ Կաթողիկե Եկեղեցու և Լիբանանի հայ բողոքականների) միասնաբար ձայն են բարձրացնել Իսրայելի վայրագությունների դեմ - ինչն աննախադեպ է:

Link to post
Share on other sites

Հաղորդում՝ ՀՀԴ «Հայրենիք» հեռուստակայանից: Զգուշացում. հաղորդումն արևմտահայերեն է, որակը՝ վատ, ընթացքը՝ 1 ժամ:

http://www.hairenik.com/HairenikTV//HA_TV_Clip34.htm

Link to post
Share on other sites

Կարս մի բան ասա ինձ, Լիբանոնի հայերից մեկը գոնեմբ վիրավորա , կամ մահացելա?

Հերիքա էլի, էս կռիվը դարցրիր Իսրաելի ու Հայաստանի կռիվը :down:

Link to post
Share on other sites

kars

Как я понял, русский язык подпадает под это определение ? Жаль..., армяне не знающие языка или не владеющие армянской письменностью - по этой логике не армяне. Замечу, что выключив нас из обсуждения, Вы не застрахованы от постингов неармян-знающих армянский язык.И издавна известно,что знание языка -ещё не есть патриотизм и любовь к Родине.

Вы правы - убрал эту часть.

Просто желательно тут говорить о судьбах армянской общины Ливана в условиях войны, не переходя в более общую тему о самой войне - такая тема уже есть в разделе «Политика».

Link to post
Share on other sites

Կարս մի բան ասա ինձ, Լիբանոնի հայերից մեկը գոնեմբ վիրավորա , կամ մահացելա?

Հերիքա էլի, էս կռիվը դարցրիր Իսրաելի ու Հայաստանի կռիվը :down:

:lool:

Չէ, karik ջան, պարզապես ես ու դու լրիվ հակառակ շահերից ենք ելնում, դրա համար էլ այդպես թշնամացել ես ու անընդհատ զայրանում ես բոլորի վրա: Քո կողմից Իսրայելի պաշտպանությունը բնական է, չէ՞ որ ոչ ոք քեզ դրա համար չի քննադատում: Որքան քեզ մտահոգում է Իսրայելի ապահովությունը, այնքան էլ ինձ մտահոգում է լիբանանահայության բարեկեցությունը - ինչը, այս պայմաններում, վտանգված է:

Link to post
Share on other sites

Բեյրութի հյուսիս-արևմտյան շրջանները, Անջարը և Բուրջ-Համուդը (քաղաքի հայաբնակ մասերը) ուղղակի հարվածների չեն ենթարկվել առայժմ:

Համոզվածություն կա, որ իսրայելացիները կխուսափեն հայկական շրջանները ռմբակոծելուց, նույնիսկ եթե Հեզբալլահի ամենաբարձր ներկայացուցիչները ապաստան գտնեն այնտեղ:

Link to post
Share on other sites

Весь оффтоп перенесен сюда: http://forum.hayastan.com/index.php?showtopic=26708

Интересная тема, не мешало бы её продолжить.

Sa el e offtop???

Es hnaravorutiun chunem hayeren tarer ogtagorcelu, ev nerecek hayoc lezvis hamar.

Shat barekamner ev enkerner unem Libananum.

Mi kani tsanot ays iravijaki patjarov gnacel eir hayasdan, baic chek patkeracni vorkan VAT indz zgaci, erb lseci, vor gnacoghnere het en veradardzel, inchkan vat piti lini markanc vijake, vor nrank lkecin Hayastane u veradardzan paterazmakan goti. Mi mard chi, mi entanik chi gnacel u veradarcel, ayl shatere, meke nuinisk asec "Ov el gnacel, heta veradardzel".

Kartsum em, ays amene shat voghbali e.

Link to post
Share on other sites

Բեյրութի հյուսիս-արևմտյան շրջանները, Անջարը և Բուրջ-Համուդը (քաղաքի հայաբնակ մասերը) ուղղակի հարվածների չեն ենթարկվել առայժմ:

Համոզվածություն կա, որ իսրայելացիները կխուսափեն հայկական շրջանները ռմբակոծելուց, նույնիսկ եթե Հեզբալլահի ամենաբարձր ներկայացուցիչները ապաստան գտնեն այնտեղ:

Ashrafieh shrjanum nuinpes shat hayer kan, ays shrjane mtnum e Beiruti mej, Anteliasum nuinpes shat shat hayer kan.

Bourj Hamoude tarbervum e ays shrjanneric nranov vor ayntegh mi miayn hayer en bnakvum u shat heru chi gtnvum Beirutic, mot 10 rope, uzum em asel vor shat apahov che ayntegh gtnvel ete Beirute rmbakotsvum e, Bourj Hamoudic heto galis en Fanar, Boushrieh shrjannere,voronk nuinpes zut haykakan en.

1)Israele tkats uni haykakan e shrjane, te kristonea arabnerine ete ayntegh Hezballahi nerkayacucichnere linen.

2) Heballahi nerkayacucichnere ayntegh chen gna voch mi depkum (apastani tegh chka), chen hamadzainvi nuinisk ete mi hay entanik irenc apastan ta :)

3) Ete Israele aytkan mets ushadrutiun e dardznum haykakan shrjane te voch, na cher rmbakotsi Junieh, vore zut kristoneakan shrjan e (shat hayer kan aystegh u kristonea arabner), Hezballahi hetk chka anytegh nuinisk.

4) Inchu piti Israelchinere xusapen haykakan shranneric ete kristoneakanic chen xusapum

Ev mi ban el avelacnem, Libananum, mardik azgutiunnerov chen tarbervum, aveli shat kronakan harcer en talis (ete talis en) kan azgakan. Joghovurde xosaluc asum en "menk - Lipananciners", voch te, menk hayers, menk arabners, menk huiners...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...