Jump to content

Армяне Грузии возмущены


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rac aris Sqartveloshi exla - aris ubralo xalxis damsaxureba da ara saxelmtsipos. Me ki vambob saxelmtsipos pasuxismgeblobaze am kitxvebtan dakavshirebit. Arakartvels aravin ar ushlis kartulis scavlas - magram igive javaxel somexs an marneulel tatars es ar ainteresebs - rasac iyenebs, imas scavlos...Jobia istoriuli magaliti moviyvano, rom upro gasagebi iyos, rasac vgulisxmob. Osmanetshi iyo mighebuli saintereso midgoma erebtan dakavshirebit - iyo aseti "milliyet" gageba - zogiert ers hqonda es statusi osmanetshi. Araferi cudi amashi ar aris, mets ki vityvi, - dzalian brdzeni da kargi gamosayenebeli midgoma iqneboda es, tu Osmaneti turkebis samshoblo iqneboda da es yvela eri iqneboda utsxo an chamosuli mag kveyanashi, magram is ki ar motvines, rom igive somxebs bodishi da yleze hkidia osmaneti - isini taviant samshobloshi tsxovroben, taviant somxetshi, da ra tqma unda - ar daicaven turkebis an vinme sxvas interesebs taviant mitsaze. Berdznebze, serbebze, bulgarielebze sheidzleba igive itqmes. Sakartvelo ki - kartvelebis kveyana aris, Javaxetis da Marneulis chatvlid (!), da amitom aravitari omi an problema raghats ar sheiqmneba am "jgupur" midgomis gamoyenebis shemtxvevashi. Da tu es sakitxi yopil iyo dadgmuli saxelmtsipos tsinashe da erti tsesieri gamosavali yofil iyo archeuli, bevri problema da tavis tkivili Sakartvelos aecileboda.

Link to post
Share on other sites

Ребята все было очень интересно но я ничего не поняла :wow:Может это чисто мужской разговор ,тогда скажите я уйду,а то могу переводчика нанять только вот с какого на какой :ermm: :) :)

Link to post
Share on other sites
Rac aris Sqartveloshi exla - aris ubralo xalxis damsaxureba da ara saxelmtsipos. Me ki vambob saxelmtsipos pasuxismgeblobaze am kitxvebtan dakavshirebit. Arakartvels aravin ar ushlis kartulis scavlas - magram igive javaxel somexs an marneulel tatars es ar ainteresebs - rasac iyenebs, imas scavlos...

Jobia istoriuli magaliti moviyvano, rom upro gasagebi iyos, rasac vgulisxmob. Osmanetshi iyo mighebuli saintereso midgoma erebtan dakavshirebit - iyo aseti "milliyet" gageba - zogiert ers hqonda es statusi osmanetshi. Araferi cudi amashi ar aris, mets ki vityvi, - dzalian brdzeni da kargi gamosayenebeli midgoma iqneboda es, tu Osmaneti turkebis samshoblo iqneboda da es yvela eri iqneboda utsxo an chamosuli mag kveyanashi, magram is ki ar motvines, rom igive somxebs bodishi da yleze hkidia osmaneti - isini taviant samshobloshi tsxovroben, taviant somxetshi, da ra tqma unda - ar daicaven turkebis an vinme sxvas interesebs taviant mitsaze. Berdznebze, serbebze, bulgarielebze sheidzleba igive itqmes. Sakartvelo ki - kartvelebis kveyana aris, Javaxetis da Marneulis chatvlid (!), da amitom aravitari omi an problema raghats ar sheiqmneba am "jgupur" midgomis gamoyenebis shemtxvevashi. Da tu es sakitxi yopil iyo dadgmuli saxelmtsipos tsinashe da erti tsesieri gamosavali yofil iyo archeuli, bevri problema da tavis tkivili Sakartvelos aecileboda.

gaumarjos,

shen iset rames mixsni razedats me ar shegdavebivar tu ar vcedbi. rats sheexeba vin ra enaze saubrobs da ase shemdeg, memgoni "demand and supply' kvelaze uket atsesrigebs mag situatsias. ise, po bolshomu tu yleze dakidebaze midga sakme, tavad mogexseneba rom eg aravis uchirs kavkasiashi.

me mesmis sheni, gasagebia rom ragats ragatseebi dafikrebas txoulobs da es saxelmtsifos gasaketebelia, tumca politikuri neba tu ar ikna amis gaketeba saxelmtsifosats gauchirdeba. erts davamateb, sakartvelos exla uchirs, da shesabamisad uchirs kvela ak matsxovrebels. shen xo ar ggonia rom kartvels ufro uket akvs sakme vidre somexs an azerbaijanels? es ufro didi da kompleksuri problemis shedegia vidre erti kutxis gadmosaxedidan sheidzleba vifikrot da retseptebi gavcet. dro mova da dalagdeba kvelaferi rats dasalagebelida da ise rogorts es aris sachiro.

Link to post
Share on other sites
Ребята все было очень интересно но я ничего не поняла :wow:Может это чисто мужской разговор ,тогда скажите я уйду,а то могу переводчика нанять только вот с какого на какой :ermm: :) :)

zdravstvuite,

net eto ne chisto mujskoi razgavor :). da i ne dumayu chto "mujskie" razgavory stoit vesti po internetu. nu a esli perevodchika nanyat, to on/ona navernoe budet znat' oba yazyka ;)

Link to post
Share on other sites

:D Zdrastviyte , nu togda davayte govorit na nashem starem obshem mejdunarodnom yazike , a to ya tut reshila vzyat i gruzinski viuchit , no :p poka znayu neskoloko slov :) poka do etogo daleko mojno i na russkom.A vi znaete neskoloko slov na armyanskom ? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
,Aug 17 2003, 23:50] А я вот только это понял:

"Греки, сербы, болгары..."

Нет - это не совсем так, "а" джан. . В именительном было бы сербеби, булгарилеби и т.д . Тут кажется исходный падеж- из Сербии, из Греции из Болгарии ...

Link to post
Share on other sites

vax eshe odin gruzinski shpion na forume poiavilsa davno v etot razdel ne zagliadival

Privet Vsem!

Rev. Justice ti govorish chto seichas v UK ia toje tam esli gde nibud blizko mojno vstretitsa (xorosho poishu mojet vino ostalos gruzinskoe, nu a xachapuri chadi i sacivi mojno organizovat bez problem)

esli chto prishli privat message

Link to post
Share on other sites

Ребята грузины я так обожаю хинкали но они у меня не сочные какие то получаютсяСколько воды надо в мясо-то добавить Извиняюсь за офф топ только здесь кается заходят грузины :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...