Jump to content

Вышел Top 10 of Rabiz 5!


Recommended Posts

Անի,

ես «աչք ու լուս» փչացնելով, :) կարդացի ձեր գրածը, բայց... ոչինչ չհասկացա-

Մարիամ, գուցե դու բացատրես, քանի որ ինքը քեզ «ձայնով էլ է ասել», այսինքն՝ երգելո՞վ... :unsure:

Ի՞նչ է նշանակում «հումոր անելը», ո՞ւմից եք լսել այդ «հումոր անելը»:

Երբ ձեր, ասենք, անհաջող կատակից որևէ մեկը վիրավորվում, Դուք ի՞նչ է, ասում եք՝

-Ներիր ինձ, ես հումոր էի՞ անում... :hm:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Անի,

ես «աչք ու լուս» փչացնելով, :)  կարդացի ձեր գրածը, բայց... ոչինչ չհասկացա-

Մարիամ, գուցե դու բացատրես, քանի որ ինքը քեզ «ձայնով էլ է ասել», այսինքն՝ երգելո՞վ...  :unsure:

Ի՞նչ է նշանակում «հումոր անելը», ո՞ւմից եք լսել այդ «հումոր անելը»:

Երբ ձեր, ասենք, անհաջող կատակից որևէ մեկը վիրավորվում, Դուք ի՞նչ է, ասում եք՝

-Ներիր ինձ, ես հումոր էի՞ անում... :hm:

Anin humor anelov dimacinin chi viravori, ete ayd amenin patchar u arit chlini ;) erbevice aydpisi sxal u dajanutyun chei arel, shpum el chem unecel indznic :rolleyes: "mec" mardkanc het .. ev miguce dranic e vor aranc imanal achq u luysin vnas tveci :( :hi: neroxutyun em xndrum! :) inqs nexveci vor translit@ cher ashxatum... :no:

Link to post
Share on other sites

Ան ջան, քո ընտանիքի բարոյականության մասին ո՞վ բան ասեց: Թող հլը մեկը փորձվի: :angry:

Անմակարդակն էլ է վերաբերվում ոչ թե լսողներին, այլ երգողներին:

Գուսանի խոսակցությունը դիր մի կողմ: Ժողովուրդը չի գուսանին գուսան դարձնում: Եթե մինչև հիմա դա չընդունեցիր, ապա մոռացիր:

Մենք իրար հետ կատակելուց չենք փորձում իրար հիմարություններով ուրախացնել: Իսկ Գրիշան ծաղրածուից միայն պրոֆեսիոնալիզմի բացակայությամբ է տարբերվում: Ռաբիզն էլ չի տիտղոս, որ հանենք կամ դնենք: Կամ ռաբիզ է, կամ ռաբիզ չի: Որ հումորը որ ռաբիզ է, անվանում ենք ռաբիզ:

Link to post
Share on other sites
Անի,

ես «աչք ու լուս» փչացնելով, :)  կարդացի ձեր գրածը, բայց... ոչինչ չհասկացա-

Մարիամ, գուցե դու բացատրես, քանի որ ինքը քեզ «ձայնով էլ է ասել», այսինքն՝ երգելո՞վ...  :unsure:

microphone-ով: :hehe:
Link to post
Share on other sites
Ան ջան, քո ընտանիքի բարոյականության մասին ո՞վ բան ասեց: Թող հլը մեկը փորձվի:  :angry:

Անմակարդակն էլ է վերաբերվում ոչ թե լսողներին, այլ երգողներին:

Գուսանի խոսակցությունը դիր մի կողմ: Ժողովուրդը չի գուսանին գուսան դարձնում: Եթե մինչև հիմա դա չընդունեցիր, ապա մոռացիր:

Մենք իրար հետ կատակելուց  չենք փորձում իրար հիմարություններով ուրախացնել: Իսկ Գրիշան ծաղրածուից միայն պրոֆեսիոնալիզմի բացակայությամբ է տարբերվում: Ռաբիզն էլ չի տիտղոս, որ հանենք կամ դնենք: Կամ ռաբիզ է, կամ ռաբիզ չի: Որ հումորը որ ռաբիզ է, անվանում ենք ռաբիզ:

vay voDD paQem prceq , eRRRRRnek :girlkiss:

Link to post
Share on other sites
Karmir jan, barov ekar  :flower: luys qez tesnoxin, ban man chgres, petq e durs gam tanic, ete gres el vax@ kgam mi 2 toxov karucm em khaskananq irar  :flower:  ;)
:p

Ani jan inch grem - khoskern avelord en, im kartsiq@ arden grel em, u el taratsvelu imast chem tesnum :bye:

Ov vonts khaskana ays yerger@ - ira haskanaln el da e :)

Aynpes vor, barov eka - barov el gnum em :hi:

Link to post
Share on other sites

EKEK SENC ANENK HA? TOX VOCH MEK VOCH MEKIN "CHKPNI" HA?

@NTHANRAPES YETE HNARAVOR KARCIK HAYTNEK U DZEZ TRVAC KORREKT HARCERIN PATASXANEK. YETE DIMACIN@ IREN TUYL CHI TALIK "KATAKNER ANEL" DA CHI NSHANAKUM VOR UNAKUTYUNIC ZRKVAC E. HESA MI HAT FRAZA EL ASEM VOR @NTHANRRAPES VTARVEM;

KARCH KAPEK BANTIK AREK, MI KICH TETEV NAYEK :kiss:

Link to post
Share on other sites
EKEK SENC ANENK HA? TOX VOCH MEK VOCH MEKIN "CHKPNI" HA?

@NTHANRAPES YETE HNARAVOR KARCIK HAYTNEK U DZEZ TRVAC KORREKT HARCERIN PATASXANEK. YETE DIMACIN@ IREN TUYL CHI TALIK "KATAKNER ANEL" DA CHI NSHANAKUM VOR UNAKUTYUNIC ZRKVAC E. HESA MI HAT FRAZA EL ASEM VOR @NTHANRRAPES VTARVEM;

KARCH KAPEK BANTIK AREK, MI KICH TETEV NAYEK :kiss:

ed bantikn anum enq u nver uxarkum Karmirin .. cnundn el imanam nor :brows:

Link to post
Share on other sites
Пока прослушал тока 6 песен...Наиболее оригинальной мне показалась  Grisha Aghaxanyan - Astvac Jampa Tur.... Такую Аишу я ещё не слышал :D  :up:

:D :up: Мариша Мариша :cool:

Link to post
Share on other sites

tej qnnarkumneric heto 64 n el a qich , es vor verj chtay HUMOR@ rabiz sarqelun, Karmirn el henc ed pahin ekav, iranc trern arnelu eyn u @Nknein lechoi bochki vra.. e de heto ari iraric bajani, vor lolikn umna, ov vor bibarna klpelu :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Одно скажу. Кароче когда мы слушаем песни не важно какие, ну бывает же меняем слова у себя в уме подставляем и тд, или по телевизору часто во всяких концертах тоже меняют все и народ смеется, так вот это тоже самое, я воспринимаю это как юмор, НО здесь кроме юмора есть неплохие оброботки, вот например в этом диске есть песня Чем узум, чисто арабская песня и муызка тоже, Татул ее поет как мусульманин какой то, а Агаханян очень даже симпатично сделал, и замечу именно в этой песне шуток нет, просто ремикс. Да еще и известыне европейские песни хиты года (Авентура, Панжаби и тд) использованы, мне лично интересно послушать как все это взаимосвязано, склеено, переделано, человек без музыкального оброзования и без слуха не может сделать такое, уверяю. Например еще Цо Фм переделывают песни, но что они по сравнению с Агаханяном, у них только юмор, но музыка и идеии ноль.

Мне кажется мы не должны впадать в такие подробности, вот то что я сказал это должен понимать каждый, а не слушать со 100% серьезностью. Уверен что в жизни, например в какой то момент ваш друг или знакомый что то когда то напел, там слово в песне переставил, и вы над этим посмеялись, интересно вы ему такие же притензии предъявили? А тут не одно слово "переставлено", а целая работа.

И некоторые при виде слова "Рабиз" в названии альбома, пускай не обманываются и не делают вид что вот очередной рабиз, человек наоборот над рабизом подшучивает. Да и в проэкте принимали участие Сируше и Кристине Пепелян :p

смотрите еще здесь

Link to post
Share on other sites

Давид, если ты откроешь тему про то, что Бэлла Кочарян перекрасила волосы, будет 7 страниц и последний пост про то, почему СССр развалили.

умничка Гриша, да молодец! Весело, прикольно, складно и профессионально сделано.Ему весело и он над всеми смеется и над тем, как его обсуждают тоже,кстати. Он себя в разработчики концепции современной арм. музыки не вписал, релэкс, это песни, смешные песни, а не дискуссии по теории Дарвина

Link to post
Share on other sites
Давид, если ты откроешь тему про то, что Бэлла Кочарян перекрасила волосы, будет 7 страниц и последний пост про то, почему СССр развалили.

умничка Гриша, да молодец! Весело, прикольно, складно и профессионально сделано.Ему весело и он над всеми смеется и над тем, как его обсуждают тоже,кстати. Он себя в разработчики концепции современной арм. музыки не вписал, релэкс, это песни, смешные песни, а не дискуссии по теории Дарвина

:rolleyes: Nvard jan isk du chgiteyr vor "смешные песни" , karevor chi inch tesaki, RABIZ en ? ;) miqich verev karda. uzum en hamozen :cool:

Link to post
Share on other sites
Одно скажу. Кароче когда мы слушаем песни не важно какие, ну бывает же меняем слова у себя в уме подставляем и тд, или по телевизору часто во всяких концертах тоже меняют все и народ смеется, так вот это тоже самое, я воспринимаю это как юмор, НО здесь кроме юмора есть неплохие оброботки, вот например в этом диске есть песня Чем узум, чисто арабская песня и муызка тоже, Татул ее поет как мусульманин какой то, а Агаханян очень даже симпатично сделал, и замечу именно в этой песне шуток нет, просто ремикс. Да еще и известыне европейские песни хиты года (Авентура, Панжаби и тд) использованы, мне лично интересно послушать как все это взаимосвязано, склеено, переделано, человек без музыкального оброзования и без слуха не может сделать такое, уверяю. Например еще Цо Фм переделывают песни, но что они по сравнению с Агаханяном, у них только юмор, но музыка и идеии ноль.

Мне кажется мы не должны впадать в такие подробности, вот то что я сказал это должен понимать каждый, а не слушать со 100% серьезностью. Уверен что в жизни, например в какой то момент ваш друг или знакомый что то когда то напел, там слово в песне переставил, и вы над этим посмеялись, интересно вы ему такие же притензии предъявили? А тут не одно слово "переставлено", а целая работа.

И некоторые при виде слова "Рабиз" в названии альбома, пускай не обманываются и не делают вид что вот очередной рабиз, человек наоборот над рабизом подшучивает. Да и в проэкте принимали участие Сируше и Кристине Пепелян :p

смотрите еще здесь

Это к тому что мы часто сами меняем слова в песне. Например, в романсах Айко, есть песня "Du heracaaaaaar, qez moranal chi lini"

А мужик с моей работы,как-то спел "Du heracaaaaaar horoxpors moracar" :lol:

И вот у меня всегда так ассоциируется

А Гриша действиетльно молодец, я лично безумно хочу увидеть живой концерт, поэтому буду делать от себя зависящее, чтоб пригласить их в Москву.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...