Jump to content

МЕДАЛЬ ЗА РАЗЖИГАНИЕ РОЗНИ


Recommended Posts

Այսօր միակ բանն, որ պարզ ե դա, ակընհայտ հոգէվարքն է, որում գտնվում են իրենց ընդիմությունն կոչող - իրականում իշխանության մոլուցքով տառապող մի քանի գորշ անձ

Հոգևարք ու գորշություն, որից նրանց դուրս գալու հնարավորություն է ընդձեռնվել, վրացական հեղափոխության տարածման միջոցով. ՈՒրիշ պատճառ ու փաստ չունեն, որի հիման վրա նրանք կարող են քվե վաստակել.

Հեղափոխություն անելու ցանկությունն հայաստանում և ցանկացաց այլ տեխ, եթե այսոր կա թեկուզ չնչին չափի, վաղն իսպառ վերանալու է ու դրա հետ անհետանալու են նաև այն քաղաքական գործիչներն, որ գորշությունից հեղապոխությամբ ծախկեցում են խոստանում - նրանց աջլևս, ոչ ոք չի աջակցի քանի-որ չեն հավատա...

Եվ նրանք շտապում են, քանի-որ շատ շուտով վրաստանի հեղափոխության վարդերն թաթամելու են ու հետևանքներն դուրս են գալու ջրի երես - Весна всё покажет, что снег скрыл.

Եթե գորշություններն թեկուզ մի չնչին հիմք ունենաին հավատալու, որ քայլ առ քայլ կարող են ժողովրդին գրավել իրենց չեղած մտքերով ու գաղափարներով, կանեին մինչև անցյալ տարվա վերջ, երբ վստահության հանրաքվեն պիտի անցկացվեր սահմանադրական դատարանի խորհրդով.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сегодня утром был избит председатель Хельсинкской Ассоциации Армении, известный правозащитник Микаэл Даниелян. Он находится в Республиканской больнице с тяжелыми травмами. По имеющимся данным, сегодня около 9 часов утра, когда Даниелян выгуливал около дома собаку, его окружили четверо неизвестных спортивного телосложения. Правозащитника сбили с ног и стали избивать. Затем неизвестные скрылись с места происшествия.

Shatel lav en arel, shut arats linein eskan himarutyunner durs sher ta.

Nuyn bane piti anein kakhakakirt dzevov, het kanchelov ev zerkelov Danielyanin Hayastani anunic dimumner anel.

Link to post
Share on other sites

Hima es chem haskanym.

Vaspur-@ Kocharyanin orpes prezident e dem, te nran, or mardik irents kagakner@

tognum en ev gnum aprelu u ashxatelu urish kagak?

Ete erkrordin, apa aytpes el asa, teche Kocharyan...Kocharyan...

Isk migutse Sevakin el ugarkeir,Shirazin el, Ishaakyanin el,Saryanin el, Hambartsumyanin el ... ev ayln. :p

Ev egel en mardukner, or asel en...Saryan@ shur tvats a... :wow:

Shat nman e prpurnerits kaxvelun. :D

Link to post
Share on other sites

Люди вместо того чтобы друг друга осуждать давайте трезво посмотрим на вещи.

Кто сегодня имеет право говорить Легитимен та или иная Власть или нет ???

ОБСЕ то есть Америка. Ибо он Суверен.

Вы конечно можете мне сказать что Народ выбирает Властей и все такое. Да выбирает. Но давайте вспомним немножко историю. У нас был один полностю легитимный ** то есть легитимность никто не ставил под сомнение ** президент это ЛТП. Но ЛТП полностю обманул надежды народа. Было ли это по обьективным или субьективным причинам сейчас неважно. Важно только тот урок который мы должны были усвоить из этого.

А урок один. Легитимный президент это еще не значит решение проблем. Ибо Народ не может изначально знать кого он выбирает. То есть отсуствие информаций не дает нам возможность сделать правильный выбор.

Второй раз мы имели полностю легитимный парламент в 1999-ом году. Когда Вазген стал премьером. Но его убили. Вазген думал что имея Народ за своей спиной он может вести независимую политику. И жестоко ошибся. Ибо он не понял кто на планете Хозяин, либо понял но как типичный независимий армянин не захотел подчинятся этой Системе. И немудрено что после его визита в Америку в сентябре уже через месяц он был убит.

Какой урок мы должны усвоить из этого. Это то что даже если мы выберем человека который на своем опыте показал что он патриот своей страны то этот человек НЕ может принципиально вести такую внутренную политику которую хочет народ.

После всего этого мы имеем Кочаряна. Человека который пытается лавировать между двумя этими силами. Между Народом и между Сувереном который хочет диктовать свои условия.

В 2003-ом когда избирался Кочарян то ОБСЕ принял очень жесткую позицию. ОБСЕ думал вот поставлю в угол Кочаряна и он пойдет на уступки по вопросу Арцах(карабах)а чтобы удержать свою власть. Но прошел год и ничего подобного не случился. Кочарян НЕ пошел на уступки ради сохранение своей власти . Ибо он как сын своего народа никогда не сделает это. Может он будет делать какие то уступки в экономических вопросах но он НИКОГДА не сделает уступки по вопросу Арцах(карабах)а.

Получестя какая то безысходная ситуация. Это безысходность не результат нашего менталитета или чего то еще, нет. Это результат того что мы находимся в стратегическо важной зоне и здесь просто напросто наивно ожидать какую то стабильно-легитимную власть. Для того чтобы в Армений была стабильно легитимно-демократическая власть, Армения должна упасть до того состаяния куда упала Грузия. Упасть и духовно и морально и экономический.

Поетому я сказал в другом топике. В тот день когда в Армений будет провозглашена что Гражданское Общество состаялось а Власть полностю легитимен тогда я скажу что нету больше той Армений о которой я мечтал. Это будет Армения где люди будут полностю зомбированы и будут под властю СМИ.

Что касается нынешной Оппозиций. То как это ни парадоксально бы звучало. В интересах Армений и Армян то чтобы это оппозиция состаявшая именно из этих людей существовала и действовала. Сегодня если Кочарян будет умным и мудрым должен воспользоватся этим мятежным состаянием чтобы ударить по укреплениям и позициям структур подконтрольных Западу. Деятельность этих структур уже носит угрожающий характер и некоторые из них должны быть сломлены. Дай бог им решительности в этом вопросе. Против мормонов уже завели дело. надеюсь доведут до конца

Но оппозиция тоже должна осознавать это и не должна вести тотальную войну с властями. Вообще оппозиция должна быть смелой и должен говорить некоторые вещи про которых он боится говорить. Например я поражаюсь почему они не говорят про нумерирование. ??? Неужели они уже так зависимы от Госдепа что боятся об этом говорить наяву ?

Власти же не должны никоим образом уничтожить эту оппозицию. Ибо следующая оппозиция будет еще страшней. Она уже не будет армянской оппозицией а будет совсем из другой оперы.

Link to post
Share on other sites

HOB, huysov linenk, vor hivandanocic heto ira hamar urish zbakhmunk kgtni, ar u tsakhi asparezum iran kendunen, patjelu mijocnerinel tsanotacel e.

"При дурной голове, от ног страдают."

Link to post
Share on other sites

Ներազգային խտրականությունն - ղարաբաղցի, երևանցի սպեկուլյացիաներն չեն հանգեցնի պրոբլեմների: Դա միայն արհեստական միջոց է նախապատրաստելու հայությանն հույժ կարևոր մի հարցի լուծմանն - այնե, մի հայն մյուսին ՀԱՆԳԻՍՏ պիտի կարողանա թողնել ու չպիտի սպասի, որ իրա պրոբլեմներն ուրիշն պիտի լուծի, իսկ ինքն խաշուտելով իրա համար սարքաց կյանքն վայելի

Ղարաբաղցիներին հայաստանցիներից արաձնացումն կարող է լավ հոգեբանական հիմք ծառայել Անկախ Արցախի հանրապետությունն հայաստանում օֆֆիցիալ ճանաչելն, արանց դժգոհությունների, անցկացնելու համար: Արցախի անկախությունն ճանաչելուն կհետևի Հայկական ու Արցախյան հանրապետությունների միջև ռազմական օգնության մասին պայմանագրի կնքումն ու միջազգային մակարդակով այլևս անհնար կլինի խոսել հայաստանի կողմից տարածքների գրավման մասին:

Պետք չի անհանգստանալ հայաստանում այսօր Քոչարյանի անձով արտահայտվող ղարաբաղցիների նկատմամբ ծագած դժգոհությամբ, դա ոչ ընդիմության և ոչ ել Քոչարյանի վատ աշխատանքի արդյուք չէ, այլ ընդամենն կանխամտածված պրոպագանդա, հասկացնելու հայաստանցիներին, որ «Ղարաբաղն ՄԵՐՆ Ա» լոզունգից պետք է հրաժարվել, Ղարաբաղն ղարաբաղցիներիննա, ՄԵՐՆ ՈՒՐԻՇ Ա - ՄԵՐՆ Հայաստաննա, Կարսն ու Վաննել Սփյուռքիննա

Ղարաբաղն մեր ախպերն ա, օգնության կարիք ուներ օգնել ենք, ելի պետք լինի էլի կօգնենք...

Սփյուռքնել մեր մյուս ախպերնա, որին դեռ պիտի օգնենք իրա հողերն վերադարցնի ԲԱՅՑ ոչթե ԿԱՐՍՆ ՈՒ ՎԱՆՆ ԵԼ ՄԵՐՆԱ լոզունգով, այլ ԿԱՐՍՆ ՈՒ ՎԱՆՆ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԿԻՆ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՍՓՅՈՒՐՔԱՀԱՅԵՐԻՆՆԱ ու նրանց պետքա ոգնել առնվազն ռեզերվացիայի իրավունք ստանան, որպես տեղաբնիկներ, ինչպես ամերիկաըում ու կանադայում հնդկացիներին են ռեզերվացիաներ տվել...

Հետո կերևա ով ում հետ կուզենա ՄԻԱՑՈՒՄ անել...

Link to post
Share on other sites
.յեթե էտքան առողջ էն, ապա Արցախում իրանց ներկայությունը ավելի անհրազհեշտ ա, քան տաքուկ մայրաքաղաքում,Հայքի ժհողովուրդը իրենց համար հող ազատագրեց վոր լքեն գան լցվեն Քաղա՞ք,բա էտ հողերին ո՞վ ա տեր կանգնելու:

Vaspur,

ay ed mek@ chei spasum, tenisnotsi Juloic spasum ei, kezanic che.

Du @ndhanrapes gites zohvac gharabaghcineri tiv@ paterazmum? et vonca lezut pttvum tenc ban asel.

Link to post
Share on other sites

xes

հա, կռվել էն, ու իսկապես հերոսաբար.. ընկածներին ել ողորմի, բա իրանց դռան դեմն էր,չկռվե՞ին.

.նորից էմ կրկնում. "յես Հայաստանում չեմ,քաղաքականությունից հերու էմ,կառծիքս կազմում էմ լրատվական միջոցներից (վոչ միկաներից), մարդկանց հետ խոսալուց,Հայաստանից ստացած լուրերից"

.ի՜նչ եք բոլորտ վրա տվե՞լ, յես իմ կարծիքն ունեմ,կարող եք,հակառակը ասեք...

.թե չե,թենիսնոցի ջուլոի մերն էլ ընդե...

Link to post
Share on other sites

Ահա ևս մի առած թեկնածու:

"Власти не в состоянии заглушить мой голос, если только не наймут киллера", - заявил Гегамян. "Наша цель – не допустить, чтобы под обломками осталась наша государственность и наш народ, наша цель – встать между бестактной властью и народом". "Мы боремся против "кочарянизма" и "карабахского клана", - заявил он. На вопрос журналистов, "не приведут ли подобные выражения к напряженности между Арменией и Арцах(карабах)ом", Гегамян ответил, что "его выражение подразумевает конкретный клан, а не карабахский народ".

© regnum

:brows:

Link to post
Share on other sites

Армянский чобанизм или просто оппозиция.

"............наша цель – встать между бестактной властью и народом"

Такие цели всегда были у врагов народа, вставать между народом и властью и вбивать клин.

"Мы боремся против "кочарянизма" и "карабахского клана",

А вот еще один "мудри вещь" чобана, который полностью опровергает первое его заявление

На вопрос журналистов, "не приведут ли подобные выражения к напряженности между Арменией и Арцах(карабах)ом", Гегамян ответил, что "его выражение подразумевает конкретный клан, а не карабахский народ

Ну, а это, конечный вывод о его умишке. Кстати этот что-то говорит, второго вообще не слышно. Он что в заместителях чобана ходит пока? Отзовитесь, те кто поддерживает чобанов. Мне интересно... :)

Link to post
Share on other sites

Երևում է Վասպուրն այնքան շնապս է խմել, որ սկսել է արցախցիներին շփոթել շվաբների հետ: :)

Վասպուր, արցախցին, գյումրեցին և նույնիսկ վանեցին՝ :yes: հայ են, էլ չեմ ասում ապարանցու և քյավառցու մասին:

Ամենևին կարևոր չի, թե նախագահը ի՞նչ հող ու ջրի ծնունդ է, կարևորը՝ թե ինչպիսի՞ն է: Եթե քաղաքական գործիչն ուզում է գալ իշխանության, խտրականություն դնելով արցախցու և ապարանցու մեջ, ապա երիցս բոզի տղա է:

Իշխանության վերնախավի կազմավորման «տեղայնական» սկզբունքը նույնքան բնական բան է, որքան վանեցու համար ժաժիկ ուտելը, իսկ արցախցու համար՝ ժյանգալով հաց:

Պուտինը հիմնական պաշտոնները բաժանեց պիտերցիների մեջ, բայց ոչ մի ռուսի բերանից(էլ չեմ ասում՝ քաղաքական գործչի) չեմ լսել, թե «պիտերցիները եկան իշխանությունը գրավեցին, թող գնան իրենց Պիտեր»: Ռուսն այդքան բան հասկանում է, իսկ հա՞յը...

Դեմիրճյանը պապայի հիշատակի կ***ն նստած քաղաքական մեյդան է մտնել, Արամ Սարգսյանը՝ իր եղբոր, իսկ անգրագետ Գեղամյանն ու ամենագետ, նախկին տեխնիկական գիտությունների թեկնածու և «Ռուսաստանի ամենաերտասարդ քաղաքագիտության դոկտոր(սրանք Արամի խոսքերն են :) )» Արամ Կարապետյանը՝ նախագահական հոդացավով են զառանցում-տառապում:

Edited by SAS
Link to post
Share on other sites
Երևում է Վասպուրն այնքան շնապս է խմել, որ սկսել է արցախցիներին շփոթել շվաբների հետ: :)

Վասպուր, արցախցին, գյումրեցին և նույնիսկ վանեցին՝ :yes: հայ են, էլ չեմ ասում ապարանցու և քյավառցու մասին:

Ամենևին կարևոր չի, թե նախագահը ի՞նչ հող ու ջրի ծնունդ է, կարևորը՝ թե ինչպիսի՞ն է: Եթե քաղաքական գործիչն ուզում է գալ իշխանության, խտրականություն դնելով արցախցու և ապարանցու մեջ, ապա երիցս բոզի տղա է:

Իշխանության վերնախավի կազմավորման «տեղայնական» սկզբունքը նույնքան բնական բան է, որքան վանեցու համար ժաժիկ ուտելը, իսկ արցախցու համար՝ ժյանգալով հաց:

Պուտինը հիմնական պաշտոնները բաժանեց պիտերցիների մեջ, բայց ոչ մի ռուսի բերանից(էլ չեմ ասում՝ քաղաքական գործչի) չեմ լսել, թե «պիտերցիները եկան իշխանությունը գրավեցին, թող գնան իրենց Պիտեր»: Ռուսն այդքան բան հասկանում է, իսկ հա՞յը...

Դեմիրճյանը պապայի հիշատակի կ***ն նստած քաղաքական մեյդան է մտնել, Արամ Սարգսյանը՝ իր եղբոր, իսկ անգրագետ Գեղամյանն ու ամենագետ, նախկին տեխնիկական գիտությունների թեկնածու և «Ռուսաստանի ամենաերտասարդ քաղաքագիտության դոկտոր(սրանք Արամի խոսքերն են :) )» Արամ Կարապետյանը՝ նախագահական հոդացավով են զառանցում-տառապում:

ՍԱՍ ջան :victory:

Link to post
Share on other sites
Можете бросать в меня камни опять, но я скажу то, что уже говорил. Вся эта оппозиция и поддерживающие ее люди, ПРЕДАТЕЛИ АРМЯНСКОГО НАРОДА! История Армении, повторяется. Дух предателей, нахараров и меликов, предавая национальные интересы своей страны, ради себя, все еще витает над Арменией. Жадное желание власти и вписание своих имен в историю Армении кровью, не покидают крысинные мыслишки, жалких людишек. Это еще пол беды, если они это делали ценой своей кровью и кровью своих родных и близких, но как правильно отмечено в статье, они будут вписывать свои имена кровью других, простых, полуголодных людей. Шакалы и турцкие прихвостни. Если завтра такое произойдет, то я разверну у себя компанию по бойкоту всех сборов в помощь Армении. Норайр написал хорошие слова "армянин который не любит Армению, мертвый армянин...", но для чего нужен армянин и его любовь Армении, если завтра спираль истории вернется на прежнее место и этого армянина будет убивать другой армянин ради ПРЕДАТЕЛЕЙ, на пустой желудок?

Опомнитесь, все кто поддерживает этих шакалов. Где мягко стелят, там всегда спать жестко. Не поддавайтесь провокациям. Своей рукой перетрелял бы эту оппозицию и насладился бы больше, если убил бы турка в бою!

Подписываюсь под каждым словом.

Link to post
Share on other sites

Подписываюсь под каждым словом.

Hayer jan, предатели, это наверное перебор, оппозиция необходима для нормального развития общества, чем сильнее оппозиция, тем лучше работает правительство. Но сегодня складывается ситуация, когда мешают работать правительству, создается внутренне напряжение, вбивается клин в единство нации, это шаги к предательству.

Многие армяне - не сторонники Кочаряна, а поддерживают стабильность, сегодня это действующий президент, которого заменить некем.

Link to post
Share on other sites
Армянский чобанизм или просто оппозиция.

Такие цели всегда были у врагов народа, вставать между народом и властью и вбивать клин.

А вот еще один "мудри вещь" чобана, который полностью опровергает первое его заявление

Ну, а это, конечный вывод о его умишке. Кстати этот что-то говорит, второго вообще не слышно. Он что в заместителях чобана ходит пока? Отзовитесь, те кто поддерживает чобанов. Мне интересно... :)

Если тебе очень интересно, то я поддерживаю Гегамяна. Знаю его лично и очень высокого о нем мнения. И подпишусь под каждым его словом.

Link to post
Share on other sites
Ղարաբաղցիները այսորվա օրով Հայության ամենա առողջ մասնեն: Իսկ այն քաղաքական գործիչները և պարզապես նրանք, ով խոսում է "ղարաբաղյան կլանի" մասին, իբր "ղարաբաղցիները եկել են և Հայքում դվիջենի են անում" փաստորեն տարբերություն են դնում ղարաբաղահաերի և մյուս հայության մեչ:

Պ.Ս. Ինչ վերաբերվում է Մ.Դանիելյանին..."այո Գագո": :yes: :wow: :up:

Es hamazayn em ,hanek karabaxcinerin,drek LIGETIM bzhneci, kaputanci,leninakanci ev ailn.Baic es hamozvac em ain mardik, vor ais or ampagorgor Robikki hrazharakann en pahanchum,nranc yntrutyunic 10 or anc klinen yndimadir norerin.Vor aidpisi mardik el kan ,ekek chmoranank!Cankacac popoxutyun piti irakanacvi aranc CNCUMNERI!!!!!!!,ayl kerp bolor LENIN PAPIKAYIN cncumnery hamarzhek en turki chraxacin /babatin/chur lcnelun.Mi te mer ancial patmutyan hai gavarapeteri irar kokord krcely piti sharunakvi aisor el?Ev herig exav bol exav GZHAKAN paxnank!!!!!!!!!!!!!!!!,irar kokord krcelov,i npast mer tshnamineri!

Link to post
Share on other sites

Кери,

Я как раз и имел ввиду предательство. Система без оппозиции, без плюрализма это уже диктат. Я против диктата. Но все имеет рамки. В Европарламенте Армения имеет не только представителей от действуещего правительства, но и от оппозиции. Так эти недоумки при голосование не поддерживают своих же. Голосуют против своих же. Это же идиотизм. Армянское лоби стремится завлечь на свою сторону других, а эти своим же пшалки в колеса ставят. Вот это предательство. Травля и деление нации ПРЕДАТЕЛЬСТВО. Все это если подытожить получается, что вся оппозиция, которая применяет инструменты ПРЕДАТЕЛЕЙ, из за отсуствия мозгов, ПРЕДАТЕЛИ. Вот причины почему я их так называю. Где в норамльном обществе еще есть аналоги таких правил борьбы оппозиции? Нету, ахперис, нету. Если мы считаем себя выше и лучше, то давайте уже выбирать и игру почестней, а не прибегать к таким методом где пахнет кровью и делением нации.

Френч,

Ты умный парень и со многим я с тобой соглашаюсь. Ты знаешь Гегамяна, но это не фактор того что он порядочный человек или умный и т.д.. Я знаю Кочаряна с Гукасяном. И что? Я могу тебе сказать о них, как о политиках, что они хорошие? Нет конечно. Для анализа политиканов, лучший анализ это, взять их программу, что они обещали сделать, где мы сейчас и куда мы идем и надеемся быть. Т.е. другими словами, анализировал бы и делал бы выводы по проделанной работе. Остальное все вода. Лучше ты привел бы здесь программу Гегамяна в противовес Кочаряну. Мы смогли бы таким образом увидеть разницу между двумя. Потом уже можно констурктивно обсуждать куда народ хочет идти. Может Кочаряновская программа уже устарела и нуждается в освежении? Отлично, давайте митинговать за это. Сам свой отпуск проведу сидя с оппозицией. Но бросать камни в Кочаряна без причин, как фанат, извините ребята, я в такие игры не играю и сильно презираю и игры такие и тех кто в них играет.

Link to post
Share on other sites
Френч,

Ты умный парень и со многим я с тобой соглашаюсь. Ты знаешь Гегамяна, но это не фактор того что он порядочный человек или умный и т.д.. Я знаю Кочаряна с Гукасяном. И что? Я могу тебе сказать о них, как о политиках, что они хорошие? Нет конечно. Для анализа политиканов, лучший анализ это, взять их программу, что они обещали сделать, где мы сейчас и куда мы идем и надеемся быть. Т.е. другими словами, анализировал бы и делал бы выводы по проделанной работе. Остальное все вода. Лучше ты привел бы здесь программу Гегамяна в противовес Кочаряну. Мы смогли бы таким образом увидеть разницу между двумя. Потом уже можно констурктивно обсуждать куда народ хочет идти. Может Кочаряновская программа уже устарела и нуждается в освежении? Отлично, давайте митинговать за это. Сам свой отпуск проведу сидя с оппозицией. Но бросать камни в Кочаряна без причин, как фанат, извините ребята, я в такие игры не играю и сильно презираю и игры такие и тех кто в них играет.

Шеньяци джан, я как раз больше знаю о ЛИЧНЫХ качествах Гегамяна, чем о его политической программе. Что позволяет мне говорить о его порядочности, как человека. В политике и во власти он не новый человек. Мне симпатичны его взгляды, в частности его неприятие того, что власть в Армении захвачена кланом Сержа и Роберта. Таким образом вся внешняя и внутренняя политика Армении сейчас находится в прямой зависимости от решения карабахской проблемы. Вот Вам и вся программа Кочаряна! Я против этого! Я считаю, что Армения должна быть независима в своей политике и принимать те или иные решения исходя из интересов всего армянского народа и всей Армении, а не только интересов карабахских армян. Я не говорю, что мы должны отказаться от борьбы за Арцах(карабах) (которая еще не окончена, как многие тут думают), но мы не должны жертвовать всей Арменией ради положительного решения карабахской проблемы. А сегодня вся Армения работает на решение этой проблемы, вместо того, чтобы заниматься самой главной проблемой - благосостоянием своего народа!!!

Link to post
Share on other sites

Ժողովուրդ ջան, ամենն էլ իր տեղն ունի, իշխանությունն էլ, ընդդիմությունն էլ: Բայց և ամեն մեկն էլ պետք է իր տեղն իմանա:

Վերհիշենք նախագահական ընտրություններին նախորդող շրջանը: Ընդդիմության հիմանական ծրագրային թեզն էր ոչ թե ինչ որ տնտեսական կամ քաղաքական պլաններ, այլ որ, «եթե Քոչարյանը հաղթի, ապա ընտրություններ կեղծված են»: Եվ դա ասվում էր որպես աքսիոմա, կրկնվելով միտինգներում, թերթերում, հեռուստատեսությամբ: Դեմիրչյանը նույնիս հատուկ ցուցակ էր ծրագրել, որը այդպես էլ չներկայացրեց: Հիմա ևս, հիմնական նպատակը ներկայացվում է իշխանության գրավման մեջ: Եթե ես եմ ընտրողը, ապա ինչ որ մեկի կամ մյուսի իշանության գրավում ինձ բոլորովին չի հետաքրքրում: Քանի որ այս մասը պարզ է նաև իշխանության ձգտողներին, ապա այժմ նրանք դիմում են այլ ճանապարհի, անմիջական շանտաժի՝ «կամավոր զիջեցեք իշխանությունը մեզ, թե չէ զոռով կխլենք»: Այս լոզունգներում անպայմանորեն հիմնական դերը հատկացվում է «ժողովդին», ամեն ինչ ներկայացվում է նրա անունից, ասվում է, որ դա ժողովրդի կամքն ու փափագն է: Դրա համար էի ես վերևում հարցնում էի, թե ո՞ւմից իմանանք, թե ինչն է ժողովրդի կամքն ու փափագը: Ասվում է նաև՝ մեծամասնության: Էլի եմ հարցնում, ո՞ւմ հաշված մեծամասնության: Ընտրական հանձնաժողովի անաչառությունը կասկածի տակ է առնված, նրա հաշվածը հաշիվ չի: Ուրիշ անկախ հանձնաժողով ստեղծե՞նք: Բայց ո՞վ ընտրի այդ հանձնաժողովը, որ հավատանք: Միգուցե արտասահմանից հրավիրե՞նք անաչառ հանձնաժողով: Բայց Ռուսաստանից, թե՞ Ամերիկայից: Չեի ասի, թե մեկը կամ մյուսը անաչառ կլիներ:

Ելնելով այս ամենից, ընդդիմությանն ու իշխանությանը մնում է համակերպվել և, ինչու չէ, կոնստրուկտիվ պայքար տանելով միմյանց դեմ, իրար սխալները մատնացույց անելով նայեն երկրի վիճակին: Իսկ իշխանության ձգտողները համբերեն մինչև հաջորդ ընտրությունները:

Ինչ վերաբերում է Երևանցի-Ղարաբաղցի հարցին, չլինի՞ խաղաղապահ զորամասեր հրավիրենք:

Link to post
Share on other sites

Шеньяци джан, я как раз больше знаю о ЛИЧНЫХ качествах Гегамяна, чем о его политической программе. Что позволяет мне говорить о его порядочности, как человека. В политике и во власти он не новый человек. Мне симпатичны его взгляды, в частности его неприятие того, что власть в Армении захвачена кланом Сержа и Роберта. Таким образом вся внешняя и внутренняя политика Армении сейчас находится в прямой зависимости от решения карабахской проблемы. Вот Вам и вся программа Кочаряна! Я против этого! Я считаю, что Армения должна быть независима в своей политике и принимать те или иные решения исходя из интересов всего армянского народа и всей Армении, а не только интересов карабахских армян. Я не говорю, что мы должны отказаться от борьбы за Арцах(карабах) (которая еще не окончена, как многие тут думают), но мы не должны жертвовать всей Арменией ради положительного решения карабахской проблемы. А сегодня вся Армения работает на решение этой проблемы, вместо того, чтобы заниматься самой главной проблемой - благосостоянием своего народа!!!

Френч,

Речь идет о народе о не моих и твоих личных отношениях к людям. То что Кочарян окружил себя своей командой, но не кланом, как это приподносит оппозиция и вторят ей ее цторонники, это нормальное явление не только в политике, но и в спорте, среди друзей, соседей и даже на нашем форуме.... Почему ты так удивляешься этому? Ты думаешь если придет Гегамян, Аствац чи та, он себя окружит теми, кому меньше доверяет или просто с кем трудно работать? Ляв ли, Френч. Кочарян, по сегодняшний день не дал повода не доверять ему. Цели поставлены не им и не нами, а народом. Мы еще их не достигли, поэтому и идем к этому. Народ хочет что то другое, так времена поменялись, народ устал и т.д., давайте требовать от Президента изменений, а не скидывать его и менять другими. Нам еще далеко наверное, под словом Президент понимать главу Государства. Наш менталитет еще не дошел до этого и в Президенте мы видим просто Робика, вот одна из болезней наших. Опять же, Френч джан, ты льешь воду, мяса нет, мяса. Все субъективоное тут неуместно. Только с фактами и на холодную голову решаются такие вопросы.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...